Uncategorized

Zakup nieruchomości zagranicznej – na co zwrócić uwagę?

Jeśli marzy nam się dom za granicą, to ze stuprocentową pewnością warto zainteresować się rynkami nieruchomości różnorakich krajów, aby wybrać bardzo dobry rodzaj nieruchomości, który będzie realizował nasze oczekiwania, ale będzie również w dostępnej dla nas cenie. Warto dodać o tym, ażeby podejść do tego w skrupulatny dokładny sposób, ponieważ jest to związane z ryzykiem.
Nieruchomość za granicą – c czym trzeba pamiętać przy zakupie?
Przy zakupie nieruchomości położonej oprócz granicami kraju należy zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Konieczne jest sprawdzenie między innymi statusu prawnego wybranej nieruchomości. Jeżeli się na tym nie kojarzymy, to możemy korzystać z pomocy notariusza czy też adwokata, którym w głównej mierze zajrzy do ksiąg wieczystych czy również sprawdził umowy (zobacz również: https://nowywyszkowiak.pl/wydarzenia/kupno-mieszkania-krok-po-kroku-w-wielkiej-brytanii.html). Warto być świadomym też o tym, że taką nieruchomość oprócz granicami kraju trzeba dokładnie sprawdzić pod kątem technicznym, a zatem między innymi sprawności instalacji. Tutaj też możemy korzystać z pomocy fachowca, a mianowicie inspektora budowlanego. Jeśli sprawdziliśmy zarówno status prawny jak również techniczny a także lokalizację wybranej nieruchomości, to pozostaje nam finalizacja (zobacz również: https://iszczecinek.pl/pl/651_materialy-partnera/29188_zakup-nieruchomosci-we-francji—porady-dla-kupujacych.html). Warto mieć na uwadze o tym, że zakup nieruchomości za granicą to przede wszystkim wykonaniem niezbędnych opłat, a zatem w głównej mierze opłaty notarialnej, sądowej, uiszczenie podatku od nieruchomości, jak również związanego z ubezpieczeniem budynków. Przy tym, konieczne będzie pozyskanie wizy wjazdowej, czy również potwierdzenia władz lokalnych na zakupy budynku. Jak zatem widać, należy pamiętać o wielu sprawach.

Dodatkowe informacje: https://lubliniec.info/artykul/16159/nieruchomosci-zagraniczne-jakie-sa-najlepsze-oferty-na-rynku