Znacząca większość rodziców zastanawia się co zrobić z książkami ichniejszym dzieci z poprzednich lat. U wielu osób podreczniki szkolne zalegają w piwnicy czy też na strychu ponieważ nie posiada na nie miejsca. Żal jest je wyrzucić a skoro wiadomo, że nikt nie będzie ich już używał ponieważ z roku na rok są nowe książki to nie wiadomo co z nimi zrobić. Inni ludzie, którzy mają w domu piece kaflowe to podreczniki szkolne używają zamiast węgla do palenia gdy nadchodzą chłodniejsze dni. Dobrym wyjściem będzie tez oddanie książek do skupu gdzie inne dzieci będą mogły sobie je odkupić po przystępnej cenie. Nie koniecznie będą potrzebne one do szkoły lecz do samodzielnej nauki w domu. Zdarzają się bardzo ambitne dzieci, które wolą pogłębiać swoją wiedzę z innych dostępnych źródeł. Szkoda wydawać pieniądze na nowe książki skoro można zdobyć za parę zł w skupie w całości bardzo dobre podręczniki szkolne. Gdyby książki przechodziły z rocznika na rocznik to skup byłby w zdecydowanej większości przypadków odwiedzanym miejscem w miesiącu wrześniu. Nie każdej osoby stać na nowe książki dlatego w chwili obecnej takie miejsca zostały żeby dosłownie idealne. Niestety co roku książki są inne zatem nie można korzystać z tego rozwiązania. Natomiast jako rozpałka do pieca będą idealna wyjątkowo kiedy nie stać nas na węgiel. Szkoda żeby zalegały w starej szafie o ile można z nich zrobić pożytek. Gdy rodziny mają kilkoro dzieci to po paru latach uzbiera się tego całkowicie niemała ilość. Istnieje również sprzedaż niepotrzebnych książek na makulaturę za, które również dostaniemy kilka groszy.
Zobacz również: dotornistra.pl.